Telefon

698 468 886

Email

bok@szczepaniak-psychology.eu

Godziny przyjęć

Pon. – Piątek 8.00 do 22.00

Coaching – dla kogo i do czego

 

coaching warszawa

 

Od pewnego czasu, a może od zawsze, w życiu ci się nie układa. Czego byś się nie dotknął, wszystko się sypie, coś zaczynasz, ale nie kończysz, masz słomiany zapał. A może chciałbyś coś zmienić w sobie, w swoim postępowaniu, w całym życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Gubisz się w swoich planach i rozmyślaniach, sam już dobrze nie wiesz, o co ci chodzi. Na domiar złego wszystko zależy od dnia – czasem wydaje ci się, że już jest wszystko dobrze, a innym razem czujesz, że nic w życiu nie osiągnąłeś i żadna poprawa raczej ci nie grozi.
I właśnie w takich wypadkach na pomoc przychodzi coaching. Nazwa brzmi obco i niewiele mówi – w jaki sposób miałoby ci to pomóc?

Zacznijmy zatem od tego, czego po coachu, czyli osobie prowadzącej tzw. sesje, nie możesz się spodziewać:

  • nie rozwiąże za ciebie twoich problemów
  • coach nie weźmie odpowiedzialności za twoje decyzje
  • nie da ci gwarancji osiągnięcia zamierzonych celów

Co to jest coaching?

Coaching służy uporządkowaniu myślenia, rozplanowaniu działań w taki sposób, aby postawione cele wydawały się możliwe do osiągnięcia. Ma ci pomóc stanąć na własnych nogach i poczuć się silnym oraz odpowiedzialnym za własne decyzje.
Czego powinieneś się zatem spodziewać podczas pierwszej sesji coachingowej?

Przygotuj się na:

  • duży wysiłek umysłowy
  • coach postawi ci wiele pytań, które będą miały na celu znalezienie odpowiedzi na nurtujące cię pytania, namierzenie źródeł twoich wątpliwości, obaw, problemów,
  • miłą rozmowę
  • relacje między coachem a klientem pozostają partnerskie, co oznacza, że coach nie może stawiać siebie w roli eksperta czy mentora, a ty nie możesz oczekiwać od niego brania odpowiedzialności za twoje postanowienia,
  • odświeżenie
  • po spotkaniu poczujesz, że wreszcie rozjaśniło ci się w głowie i wiesz, jakie kolejne kroki powinieneś podjąć, by powoli dążyć do wyznaczonych celów.

Sesje coachingowe nie są darmowe, dlatego, szukając coacha dla siebie, powinieneś zwrócić uwagę na jego wykształcenie, doświadczenie i referencje. Dużo powie ci także pierwsza rozmowa telefoniczna.

Jeżeli poczujesz, że pomiędzy wami nie ma żadnego porozumienia, szukaj dalej. Gdy zaś poczujesz, że między tobą i coachem pojawiło się porozumienie i dysponujesz wystarczającymi środkami to warto kontynuować spotkania coachingowe.

mentor warszawa

Rekomendowane teksty