Telefon

698 468 886

Email

bok@szczepaniak-psychology.eu

Godziny przyjęć

Pon. – Piątek 8.00 do 22.00

Czy psychoterapia pomaga?

 

Czy wiesz o tym, że masz znaczący wpływ na to czy Twój mózg będzie z Tobą sympatyzował?

Doświadczenia życiowe, szczególnie wczesnego okresu życia, mogą i często mają wpływ na ograniczone spojrzenie na rzeczywistość, postrzeganie siebie, postrzeganie innych.

Badania potwierdzają, że mózg jest tak zaprogramowany, by mógł się zmieniać, mózg potrafi się uczyć.

„Mózg to organ, który się uczy, a więc jest zaprogramowany tak, by zmieniały go twoje doświadczenia.”
dr R. Hanson neuropsycholog

Celem procesu psychoterapeutycznego jest poznanie siebie, dzielenie się swoimi myślami, emocjami oraz modyfikowanie niesatysfakcjonującego sposobu myślenia, uczenie się nowych zachowań, umiejętności społecznych.

Dzięki zdolnościom mózgu można w procesie psychoterapeutycznym przepracować swoje problemy, a nawet traumy. Można obarczyć się od doświadczeń życiowych, uwolnić od destrukcyjnych przekonań, niekorzystnych nawyków.

Proces terapeutyczny jest nakierowany na pożądaną zmianę. Uwalnianie się od starych schematów jest wynikiem powtarzania nowych sposobów myślenia, uczenia radzenia sobie z uczuciami, rozwijanie nowych strategii zachowań.

By móc dokonać zmiany i wyjść z wcześniejszych koncepcji pojmowania stanu rzeczy potrzebny jest czas. Psychoterapia wymaga czasu, który jest potrzebny na wprowadzanie różnic w swoje dotychczasowe myślenie i jednocześnie pozostanie tą samą osobą.

W tym procesie warto skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty, specjalisty, który czerpie  z wielu szkół psychoterapeutycznych, wielu metod, wielu podejść psychoterapeutycznych.

Jeśli myślisz, że nic nie możesz zmienić – zmień myślenie i odważ się być sobą!

Rekomendowane teksty