Diagnoza psychologiczna i diagnoza zawodowa

 

Diagnoza psychologiczna to zaawansowana procedura, która stanowi próbę wyjaśnienia czynników i mechanizmów psychologicznych wpływających na powstawanie zachowanie naszego pacjenta. Prawidłowo przeprowadzona diagnoza psychologiczna pozwala na zaplanowanie dalszego leczenia, zgodnie z indywidualnymi cechami pacjenta. Przeprowadzona prawidłowo daje nam naprawdę dużo informacji odnośnie osoby badanej. Informacje te stanowią punkt wyjścia do dalszego postępowania. Na ich podstawie można również dokonać rokowań na przyszłość.

Sięgamy po rozsiane w Internecie testy, bo pragniemy wiedzieć jacy jesteśmy. Jaką mamy osobowość, temperament, inteligencję. Czy przypadkiem nie cierpimy na zaburzenia psychiczne. Tymczasem materiały te mają niewiele wspólnego z miarodajnymi metodami wykorzystywanymi przez psychologów.

Podstawowymi metodami diagnostycznymi są: wywiad (swobodny/strukturalizowany), rozmowa, testy psychologiczne (zdolności/inteligencji, osobowości, projekcyjne), kwestionariusze osobowości. Należy podkreślić, że jedynie specjalista psycholog jest w stanie przeprowadzić kompetentną diagnozę psychologiczną. 

Moi Klienci to osoby, które często doświadczają problemów w codziennym funkcjonowaniu, zarówno rodzinnym jak i zawodowym. Ich dotychczasowe próby radzenia sobie z nimi przestały być skuteczne i zrozumieli, że bez pomocy doświadczonego psychologa mają małe szanse na osiągnięcie tzw. dobrostanu. Pracuję z osobami które chcą coś zmienić w swoim życiu ale nie zawsze wiedzą co i jak zmienić, a inni przychodzą z określonymi celami. Dlatego każdy rodzaj terapii poprzedzam diagnozą psychologiczną na podstawie, której można określić plan terapii i stawiane cele.

Przeprowadzam też testy kompetencji zawodowych.
[su_button url=”tel:698468886″ style=”flat” background=”#006489″ size=”6″ center=”yes” radius=”5″ class=”more-space-btn”]DIAGNOZA PSYCHOLOGICZNA WARSZAWA – tel. 698 468 886[/su_button]
Diagnoza Psychologiczna Warszawa
Psycholog Jolanta Szczepaniak
ul. Anielewicza 10

Youtube