Telefon

698 468 886

Email

bok@szczepaniak-psychology.eu

Godziny przyjęć

Pon. – Piątek 8.00 do 22.00

Diagnoza psychologiczna i diagnoza zawodowa

 

Diagnoza psychologiczna to zaawansowana procedura, która stanowi próbę wyjaśnienia czynników i mechanizmów psychologicznych wpływających na powstawanie zachowanie naszego pacjenta. Prawidłowo przeprowadzona diagnoza psychologiczna pozwala na zaplanowanie dalszego leczenia, zgodnie z indywidualnymi cechami pacjenta. Przeprowadzona prawidłowo daje nam naprawdę dużo informacji odnośnie osoby badanej. Informacje te stanowią punkt wyjścia do dalszego postępowania. Na ich podstawie można również dokonać rokowań na przyszłość.

Sięgamy po rozsiane w Internecie testy, bo pragniemy wiedzieć, jacy jesteśmy. Jaką mamy osobowość, temperament, inteligencję. Czy przypadkiem nie cierpimy na zaburzenia psychiczne. Tymczasem materiały te mają niewiele wspólnego z miarodajnymi metodami wykorzystywanymi przez psychologów.

Podstawowymi metodami diagnostycznymi są: wywiad (swobodny/strukturalizowany), rozmowa, testy psychologiczne (zdolności/inteligencji, osobowości, projekcyjne), kwestionariusze osobowości. Należy podkreślić, że jedynie specjalista psycholog jest w stanie przeprowadzić kompetentną diagnozę psychologiczną.

Moi Klienci to osoby, które często doświadczają problemów w codziennym funkcjonowaniu, zarówno rodzinnym jak i zawodowym. Ich dotychczasowe próby radzenia sobie z nimi przestały być skuteczne i zrozumieli, że bez pomocy doświadczonego psychologa mają małe szanse na osiągnięcie tzw. dobrostanu. Pracuję z osobami, które chcą coś zmienić w swoim życiu ale nie zawsze wiedzą co i jak zmienić, a inni przychodzą z określonymi celami. Dlatego każdy rodzaj terapii poprzedzam diagnozą psychologiczną, na podstawie której można określić plan terapii i stawiane cele.

 

Przeprowadzam również testy kompetencji zawodowych.

 

diagnoza psychologiczna

 

 

Diagnoza Psychologiczna Warszawa

Psycholog Jolanta Szczepaniak

+48 698 468 886

 

 

Diagnoza Psychologiczna Warszawa – dojazd do Gabinetu Psychologa na Muranowie