Telefon

698 468 886

Email

bok@szczepaniak-psychology.eu

Godziny przyjęć

Pon. – Piątek 8.00 do 22.00

Jeśli zmagałeś się z depresją lub lękiem i chcesz poznać odpowiedź „dlaczego warto iść do psychologa?” ten artykuł da ci wgląd w to, czego powinieneś oczekiwać od swojego psychoterapeuty.

Wizyta u terapeuty nie zawsze jest łatwa, ale jest niezbędna, jeśli chcesz przezwyciężyć swój stan. Ważne jest, aby mieć kogoś, kto pomoże Ci zrozumieć Twoje myśli i uczucia, a także będzie w stanie pomóc Ci w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami.

Psycholog przyjrzy się Twojej osobowości i przekonaniom, a także Twojemu związkowi z otaczającym Cię światem. Omówią również Twoją historię zdrowia psychicznego. Twój typ osobowości i Twoje życie zostaną zbadane, abyś mógł wymyślić lepszy plan działania na przyszłość.

Twoja historia zdrowia psychicznego jest niezwykle ważna w leczeniu problemu psychologicznego. Dobry psycholog będzie w stanie zebrać informacje o twoich przeszłych problemach, aby opracować odpowiedni dla ciebie plan leczenia.

Psychologowie często wykorzystują przeszłe doświadczenia do wyjaśniania rzeczy, które mogą wydawać się nie do końca jasne. Dzieje się tak, ponieważ nasze procesy myślowe są często zaciemniane przez nasze emocje i rzeczy, których nauczyliśmy się w ciągu naszego życia.

Psycholog zrozumie, jak myślisz, a to sprawi, że Twoje leczenie będzie znacznie skuteczniejsze. Jest to bardzo szanowany zawód, który przynosi pacjentowi wiele korzyści, a dla pacjenta jest sytuacją komfortową gdy może kimś porozmawiać o swoich obawach, nawet jeśli nie czuje się w tym pewnie.

Twoja historia zdrowia psychicznego zostanie dokładnie zbadana, co pomoże terapeucie zrozumieć Twoje mocne i słabe strony. Terapeuta poprosi również o wkład w te obszary Twojego życia, które Twoim zdaniem wymagają poprawy.

Twój terapeuta jest po to, aby pomóc Ci przejść przez trudne chwile i wysłucha Twoich obaw. Twój terapeuta nie będzie zmuszał Cię do podejmowania żadnych decyzji ani udzielał porad. Zamiast tego, Twój psychoterapeuta jest po to, aby zapewnić Ci narzędzia i zasoby, które pozwolą Ci zmienić zdanie i uczynić Twoje życie lepszym.

Jeśli zastanawiasz się „dlaczego warto iść do psychologa?” powinieneś już dziś umówić się na wizytę i spotkać się ze swoim psychologiem. Mogą pomóc ci znaleźć odpowiedzi na twoje pytania i poczujesz się znacznie bardziej pewny siebie w radzeniu sobie ze stresem życiowym.

 

 

Rekomendowane teksty