Telefon

698 468 886

Email

bok@szczepaniak-psychology.eu

Godziny przyjęć

Pon. – Piątek 8.00 do 22.00

Nazywam się Jolanta Szczepaniak.

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, terapeutą uzależnień, coachem oraz doradcą zawodowym.

Wbrew pozorom, nie jestem człowiekiem orkiestrą. Moje kompetencje służą jednemu – realnej pomocy w uzyskaniu dobrostanu. Realizuje się to na różne sposoby – raz chodzi o wyjście z depresji czy o przepracowanie trudnej przeszłości, raz o uzdrowienie związku, a kiedy indziej o zidentyfikowanie swoich potrzeb i celów oraz uwolnienie ukrytego potencjału.

Sednem każdego procesu – czy to terapeutycznego, czy coachingowego – jest człowiek. Mowa o konkretnym człowieku z całą jego specyfiką – z jego unikalną historią, wrażliwością i ekspresją, z charakterystycznymi dla niego dążeniami, namiętnościami i lękami. Wiedza fachowa oraz doświadczenie stanowią dla mnie drogowskazy w eksplorowaniu tego świata. Świadomość tego, skąd  się biorą i jak funkcjonują określone mechanizmy generujące problemy, pozwala mi dobrać odpowiednie narzędzia, by je przezwyciężyć.

 

Psycholog Psychoterapeuta

Jako psychoterapeuta specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej, w psychoterapii par i rodzin, w interwencji kryzysowej, terapii uzależnień behawioralnych, terapii uzależnień od używek. Pracuję w nurcie integracyjnym. Oznacza to łączenie koncepcji, strategii oraz procedur z różnych szkół psychoterapii. Takie podejście ma kluczową zaletę – możemy, na bazie istniejących i sprawdzonych podejść, wykreować metodę przezwyciężania trudności dla konkretnej osoby. Możemy skonstruować metodę niejako dopasowaną do niej.

Mój Gabinet – Psychoterapeuta Warszawa

Jako psycholog prowadzę diagnostykę psychologiczną (specjalistyczne testy, kwestionariusze). Zajmuję się także diagnostyką kompetencji zawodowych. Posiadam doświadczenie związane z pracą jako lekarz orzecznik z obszaru psychologii.

Praca jako coach stanowi dla mnie naturalne rozwinięcie praktyki psychoterapeutycznej. Jednocześnie coaching to inna dyscyplina, bo odpowiada na inne potrzeby, a zarazem zakłada inną relację z klientem. Coach to uważny, wyposażony w wiedzę i odpowiednie narzędzia partner klienta. Osoba, która ma przyczynić się do jego rozwoju. W trakcie spotkań coachingowych klient odkrywa niewykorzystane pokłady własnego potencjału, zaczyna dostrzegać ślepe zaułki w myśleniu i działaniu, uczy się funkcjonować efektywniej, a równocześnie z większą radością. Coaching to praca na pełnych obrotach i wspaniała przygoda jednocześnie.

Wielką przyjemność daje mi dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dlatego, jeśli tylko mam taką możliwość, to prowadzę warsztaty edukacyjne, rozwojowe i profilaktyczne.

 

 

Moja praca to moja życiowa pasja. Jestem głęboko przekonana, że to, co robię przyczynia się do pomocy ludziom w ich problemach. Skąd ta pewność? Między innymi z własnych przeżyć. Z faktu, że sama odczułam na sobie zbawienne działanie psychoterapii oraz warsztatów rozwoju osobistego.  Niesienie pomocy innym stanowi dla mnie wielkie osobiste przeżycie. Cieszę się, że dane mi było zostać psychologiem, psychoterapeutą i trenerem. Traktuję to jako dar i przywilej.

Psycholog Psychoterapeuta Warszawa/ Terapeuta uzależnień, Coach i Doradca zawodowy.

Psycholog Jolanta Szczepaniak

+48 698 468 886