Telefon

698 468 886

Email

bok@szczepaniak-psychology.eu

Godziny przyjęć

Pon. – Piątek 8.00 do 22.00

Psychologia

Przed pierwszą wizytą u psychologa wielu spośród nas zadaje sobie pytanie czym jest psychologia, skąd wyewoluowała i czy naprawdę może być dla nas pomocna na pewnym etapie życia.
Aby znaleźć odpowiedź, na tak zadane sobie pytania musimy skorzystać z pomocy literatury lub internetu.

Na początek powinniśmy zgłębić pochodzenie słowa psychologia i wówczas dowiemy się, że „psychologia” pochodzi od greckiego słowa „psyche”, które oznacza „duszę” lub „umysł” oraz „logos”, które oznacza mowę, czyli psychologia to mowa duszy.
Jest to dziedzina akademicka stosowana w badaniach umysłu i zachowań. Psychologia odnosi się również do praktycznego zastosowania tej wiedzy w różnych sferach działalności człowieka, w tym problemach życia codziennego i leczeniu chorób psychicznych.

Psychologia stara się uchwycić uogólnienia dotyczące funkcji umysłowych i wyraźnych zachowań jednostek.
Psychologia w dosłownym znaczeniu oznacza badanie ludzkiego umysłu. Ilustruje i próbuje wyjaśnić świadomość, zachowanie i interakcje społeczne. Psychologia empiryczna poświęcona jest głównie opisywaniu ludzkich doświadczeń i zachowań w takiej postaci, w jakiej faktycznie występują.

Psychologia to szczególnie rozległa dziedzina, która obejmuje różne podejścia do badania procesów psychicznych i zachowań. Zrozumienie funkcji mózgu jest stopniowo włączane do teorii i praktyki psychologicznej, szczególnie w takich obszarach, jak sztuczna inteligencja i neuropsychologia poznawcza.
Znając znaczenie i pochodzenie słowa psychologia wiemy, że psycholog to lekarz duszy i wiemy czego oczekiwać od wizyty u psychologa.
Psychologowie dzielą się na mniejsze kategorie z różnymi specjalizacjami. Szukając odpowiedniego dla swoich problemów psychologa należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, aby znaleźć tego właściwego dla swoich problemów psychologa.
Wyszkoleni psychologowie mają umiejętności prowadzenia swoich klientów przez szeroki zakres problemów społecznych, takich jak stres, związki, praca, rodzina, szkoła i tym podobne.

 

Psycholog

Wybierając psychologa odpowiedniego do swoich potrzeb powinieneś najpierw rozważyć następujące cechy dobrego psychologa:

1. Doświadczenie psychologa
Chociaż wiek jest uważany za subiektywny element oceny psychologa, to jednak bywają sytuacje, że jakość i skuteczność terapii może zależeć od doświadczenia psychologa, czyli pośrednio od jego wieku.

2. Kwalifikacje
Psychologia nie jest jednakowa, istnieją obszary przeznaczone dla konkretnych problemów. Psychologowie mają wyspecjalizowane obszary z określonymi metodami leczenia.

3. Środowisko pracy psychologa
Atmosfera, w jakiej będziesz spotykał się z psychologiem ma bardzo duży wpływ na skuteczność psychoterapii.
Profesjonalni psychologowie przyjmują w przychodni lub prywatnym gabinecie, w którym panuje spokojna atmosfera. Miejsce to musi relaksować pacjenta, aby nawiązać dobry kontakt psychologa z pacjentem w celu skuteczniejszego procesu leczenia.

4. Obszar pracy
Psychologowie pracują w różnych obszarach, tworząc rozwiązania dla faktycznych problemów. Odpowiednie terapie środowiskowe, behawioralne i farmakologiczne różnią się w zależności od problemu pacjenta.

Bogatszy w kilka podstawowych informacji o psychologii i wyborze właściwego dla swoich potrzeb psychologa z pewnością w razie potrzeby dokonasz dobrego wyboru.

Rekomendowane teksty