Psychoterapeuta Warszawa Centrum

 

Psychoterapeuta Jolanta Szczepaniak

Gabinet psychoterapii Warszawa Centrum

 

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej.
Posiadam bogate doświadczenie zawodowe z instytucji specjalistycznych publicznych i komercyjnych.
Od wielu lat prowadzę kompleksową terapię indywidualną, terapię par, terapię rodzin oraz terapię grupową.
Pracuję w nurcie integracyjnym – łączę w swojej pracy różne koncepcje, strategie i procedury.

Psycholog

Psycholog jest swego rodzaju lekarzem, lekarzem duszy, który ma za zadanie pomóc człowiekowi. Aspektem jego badań jest zawsze dusza człowieka i jego zachowanie, reakcja. Spotkania terapeutyczny czy też konsultacje wyglądają zazwyczaj podobnie, czyli pacjent poszukujący u mnie pomocy opowiada o swoich problemach, o rozterkach, o tym to, co go dręczy, co mu przeszkadza, co go w duszy boli.
W tym czasie każdy psycholog uważnie słucha, zapisuje i analizuje.
W celu dowiedzenia się szczegółów i sprecyzowaniu informacji możesz zadawać pytania. Pytania mogą dotyczyć całego życia, np. dzieciństwa, pracy, życia rodzinnego, itd. Pacjent nie musi na wszystkie odpowiadać, wystarczy powiedzieć, że nie jesteśmy gotowi na taką rozmowę. Psycholog musi wychwycić wszystkie ważne szczegóły, które mogą mieć znaczenie i wpływ na życie człowieka. Oczywiście bardzo rzadko konsultacje kończą się na jednym spotkaniu.

Diagnoza i psychoterapia

Ważne jest odpowiednie i prawidłowe zdiagnozowanie choroby, a następnie podjecie odpowiedniej dla pacjenta psychoterapii.
Jakiekolwiek zmiany, zaburzenia psychiczne mają ogromny wpływa na zdrowie człowieka. Potrafią zepsuć każdy wspaniały moment, nie potrafimy się cieszyć, być szczęśliwym. Często człowiek nie ma ochoty nawet wychodzić z łóżka, cieszyć się życiem i rodzinom.
Dlatego tak ważna jest praca i pomoc psychologa. Jeśli mamy trochę szczęścia w naszej chorobie i trafimy do psychologa, który poprawnie i szybko zdiagnozuje nasze dolegliwości wtedy mamy szanse na szybszy powrót do zdrowia i odzyskania radości życia.
W swojej pracy zawodowej zawsze staram się szybko zdiagnozować problemy mojego pacjenta i zaprosić go spotkania psychoterapeutyczne.

Konsultacje i psychoterapia – gabinet psychoterapeuty Warszawa Centrum

 

psychoterapia warszawa centrum

 

[su_button url=”tel:698468886″ style=”flat” background=”#006489″ size=”8″ center=”yes” radius=”5″ class=”more-space-btn”]ZADZWOŃ – tel. 698 468 886[/su_button]

 

Terapie psychologiczne

 

Psychoterapia to stosowanie metod psychologicznych, szczególnie opartych na regularnym kontakcie międzyludzkim. Jest to sposób pomocy ludziom zmagającym się z różnorakimi problemami natury psychologicznej.
Służy ona także poprawie dobrostanu i zdrowia psychicznego. W zależności od tego, jaki problem dokucza pacjentowi oraz jakie jest jego natężenie stosuje się różne rodzaje i metody terapii.

Do najpopularniejszych  metod w psychoterapii należy zaliczyć:

Terapia poznawczo-behawioralna

Terapia poznawczo-behavioralna ma na celu oduczenie pacjenta starych, nieprawidłowych reakcji, wyuczenie nowych i zmianę sposobu jego myślenia. Takie terapie trwają średnio od 10 do 16-godzinnych sesji. Terapia ma cel również edukacyjny, pomaga pacjentowi stworzyć warunki do tego, aby sam mógł rozwiązywać swoje problemy.

Terapię Gestalta

Dla tych, którzy chcą lepiej poznać siebie, zakończyć wewnętrzne konflikty i uwierzyć we własne możliwości zaleca się terapię Gestalta. Zadaniem psychoterapeuty jest to, aby pomóc pacjentowi zwiększyć samoświadomość w kierunku czerpania radości z życia, zaprowadzić harmonię i spokój w psychice osoby korzystającej z jego usług. Taka osoba lepiej poznaje siebie i budzi ze snu swój ukryty potencjał. Ten rodzaj terapii jest z reguły długoterminowy.

Terapia systemowa

Terapia systemowa może okazać się przydatna gdy chcemy rozwiązać problemy małżeńskie (terapia małżeńska) lub terapie wychowawcze. Pomoże także w sytuacjach emocjonalnych kryzysów, które spowodowane mogą być np. śmiercią bliskiej osoby, rozwodem, problemami zdrowotnymi. Celem owej terapii jest poprawa relacji między członkami rodziny lub stosunków w związku. Może być prowadzona indywidualnie, ale też w grupie.

Psychoanaliza

Ciekawą metodą leczenia trudnych, często nawracających emocji, które przejęły władzę nad życiem pacjenta jest psychoanaliza. Ta wieloletnia terapia opiera się na indywidualnych spotkaniach, w których trakcie pacjent może swobodnie położyć się na kozetce i opowiadać o swoich przemyśleniach, nastawieniu do świata, emocjach, sytuacjach. Psychoterapeuta w tym czasie ma za zadanie próbować nadawać znaczenie temu, co mówi kuracjusz i uświadomić go, jakie problemy oraz życiowe doświadczenia wpływają na jego obecne postrzeganie rzeczywistości.

Podsumowując – jak wiele jest chorób i zaburzeń psychicznych, tak dużo metod i rodzajów psychoterapii.
Jest to ważne, aby nie lekceważyć żadnych objawów i dbać o swoją kondycję psychiczną.

 

 

Logo-Jolanta-Szczepaniak-mgr-psychologii-Coach-Psychoterapeuta

 

Psychoterapeuta Warszawa Centrum

Dojazd do Gabinetu