Telefon

698 468 886

Email

bok@szczepaniak-psychology.eu

Godziny przyjęć

Pon. – Piątek 8.00 do 22.00

W naszych czasach ludzie są otoczeni wieloma problemami, a wiele z tych problemów pozostaje poza ich kontrolą i ich rozwiązanie jest możliwe tylko z udziałem psychoterapeuty.

Niektórzy ludzie cierpią z powodu problemów, takich jak stres związany z pracą, inni z małżeństwem, a jeszcze inne osoby dotyka depresja lub problemy rodzinne.
Aby rozwiązać te i inne problemy bardzo często potrzebujemy pomocy terapeutów. Dzięki terapii zdobywamy wiedze i możliwości skutecznej walki ze stresem i stajemy się szczęśliwsi.
Zanim rozpoczniemy terapie lub udamy się na pierwsze konsultacje
powstaje pytanie, jak znaleźć właściwego dla nas psychoterapeutę? Wybór psychoterapeuty zawsze różni się w zależności od osoby i jego preferencji.

Przed znalezieniem terapeuty należy pamiętać o kilku czynnikach decydujących o naszym zadowoleniu i powodzeniu terapii.

  •  lokalizacja gabinetu psychoterapeuty.
    Lokalizacja terapeuty musi być dogodna tak, aby pozwalała na szybkie i komfortowe dotarcie do i z gabinetu terapeuty.
  • płeć terapeuty
    Drugim czynnikiem są osobiste preferencje, tzn z kim czujesz się bardziej komfortowo, z mężczyzną czy kobietą terapeutą.
  • podejście terapeutyczne
    Trzecim czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest specjalizacja i podejście terapeutyczne, czyli z jakiego rodzaju terapii korzystają terapeuci. Bardzo często stosowana jest terapia poznawczo-behawioralna.

Rodzaje psychoterapii

Psychoterapia może mieć wiele rodzajów. Może to być walka z uzależnieniem od narkotyków, leczenie depresji, poradnictwo rozwodowe, poradnictwo rodzicielskie lub leczenie rodzinne.
Terapia obejmuje również poradnictwo małżeńskie znane jako terapia dla par. Poradnictwo małżeńskie to rodzaj psychoterapii, który kładzie nacisk na poprawę umiejętności w zakresie relacji i rozwiązywania konfliktów pomiędzy partnerami. Psychoterapia par służy nie tylko nieszczęśliwym parom, ale jest również stosowana dla wzmocnienia związek i w celu lepszego wzajemnego zrozumienia.

Psychoterapia jest również skierowana do osób, które cierpią na depresję lub problemy emocjonalne, takie jak np. uporczywie powracający stres.
Każdego roku coraz więcej osób cierpi na zaburzenia emocjonalne, depresje, ulega nałogom i ma problemy w relacjach z innymi ludźmi. Właśnie dla tych osób bardzo pomocna bywa terapia w gabinecie psychologa i psychoterapeuty i dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór właściwego dla danego pacjenta psychoterapeuty.
Skuteczna psychoterapia pozwala utrzymać równowagę psychiczną jednostki i o tym należy pamiętać.

 

depresja maskowana i jej leczenie 

 

 

Rekomendowane teksty