Telefon

698 468 886

Email

bok@szczepaniak-psychology.eu

Godziny przyjęć

Pon. – Piątek 8.00 do 22.00

Fałszywe ja

Ludzie zastanawiają się dlaczego popadają w depresję. Jak to się dzieje, że depresja dotyka właśnie ich lub ich najbliższych.

Czasami przyczyny są bardzo jasne, takie jak utrata ukochanej osoby, zwolnienie z pracy, zakończenie związku, a nawet utrata domu w wyniku egzekucji komorniczej Jednak wiele razy depresja pojawia się niespodziewanie lub powoli wkrada się i narasta stopniowo, że nigdy jej nie zauważasz, dopóki nie obudzisz się pewnego dnia i nie powiesz sobie: „jak to się stało?”.

W przeciwieństwie do powszechnego poglądu, że depresja jest po prostu „brakiem równowagi chemicznej ”czyli twoje neuroprzekaźniki są w jakiś sposób niesprawne, depresja jest zwykle spowodowana przez coś, nawet jeśli nie można od razu zidentyfikować przyczyny. W rzeczywistości depresja ma wiele przyczyn i może być bardziej oznaką podstawowego problemu niż to, co jest zwykle uważane za zaburzenie medyczne. Depresja rzadko pojawia się w próżni, a jej przyczyny mogą nie być jasne. Jednym z mniej oczywistych, ale powszechnych powodów depresji może być życie z fałszywym poczuciem własnej wartości. Taki stan nazywa się „zespołem fałszywej samo-depresji”.

 

Depresja

Bardzo często depresja jest objawem braku kontaktu ze sobą. W tym sensie depresja jest wewnętrznym znakiem utraty koncentracji na swoim życiu.

Depresja może zapraszać do spojrzenia do wewnątrz., do samooceny swojego życia. Czy jesteś sobie wierny i czy zbyt często ignorujesz lub unikasz bolesnych myśli lub uczuć i nie radzisz sobie z nimi? Może żyjesz przez fałszywe ja i wypierasz swoje prawdziwe uczucia takie jak gniew, smutek i strach. Stopniowo budowane fałszywe ja w końcu doprowadza do depresji.

Zdarza się, że fałszywe ja powstaje we wczesnym dzieciństwie, aby chronić lub dopasować dziecko do rodziny. W końcu tracisz kontakt ze sobą, swoimi marzeniami i pasjami, a także z niektórymi podstawowymi uczuciami i tworzysz fałszywe ja, czyli rodzaj maski lub fałszywej tożsamości, aby dopasować się do otoczenia. W tym czasie„Prawdziwe ja” czyli część ciebie, która doświadcza twoich prawdziwych uczuć wpada w depresję.

Kiedy fałszywe ja przejmuje kontrolę nad życiem, musisz dokonać zmian i być ze sobą szczerym. Autentyczne życie i prawdziwe uczucie jest potężnym antidotum na tę formę depresji.

Powinieneś ponownie połączyć się ze swoim prawdziwym ja, aby osiągnąć ten cel, musisz zmienić swoje codzienne myśli i postępowanie.

 

Szczerość

Po pierwsze, bądź osobą szczerą. Zacznij mówić ludziom, jak naprawdę się czujesz i przestań udawać osobę inną niż jesteś.

 

Medytacje i yoga

Po drugie, rozpocznij jogę i medytację, ponieważ te czynności pozwalają na skupienie się i lepszy kontakt ze sobą. Prosta medytacja, w której koncentrujesz się na wdechu i wydechu, jest doskonałą praktyką.

 

Zaangażowanie

Po trzecie, zaangażuj się w kreatywne malowanie, formowanie rzeczy za pomocą gliny, rysowanie, muzykę, kreatywne pisanie lub jakąkolwiek inną praktykę, która pobudza kreatywne soki, łączy cię z wnętrznościami i pozwala prawdziwemu tobie wyłonić się w kreatywny, spontaniczny sposób.

 

Psychoterapia

Po czwarte poważnie rozważ wizytę u dobrze wykwalifikowanego, doświadczonego psychoterapeuty. Życie z fałszywym ja nie jest żartem i wiele osób potrzebuje profesjonalnej pomocy, aby powrócić do swojego prawdziwego ja. Ponowne połączenie się ze swoim prawdziwym ja może wiązać się z pomocą profesjonalisty, psychologa – psychoterapeuty, który pomoże ci dostroić się do siebie i przepracować ból.

 

fałszywe ja

Psychoterapia w Warszawie

Rekomendowane teksty