Terapia par

Psychoterapia par i Psychologia par to zagadnienia nieodłącznie związane ze sobą. Skuteczna terapia par może być świadczona tylko gdy psychoterapeuta dogłębnie poznamy mechanizmy psychologii par.

Najczęściej na wspólną psychoterapię para decyduje się, gdy kryzys zaczyna pustoszyć jej życie. Bywa, że jest już kryzys jest w zaawansowanej fazie. W ramach gabinetu spotkałam się z nawet z dramatami życia we dwoje i jednego jestem pewna – w tej materii liczy się czas. Dlatego, jeżeli w Twoim związku “coś” nie funkcjonuje i nie stanowi to sytuacji przejściowej, to lepiej zająć się tym na poważnie teraz. Od razu. Bo ciężko odbudować dom, z którego zostały prawie wyłącznie zgliszcza…

Związek dwojga dorosłych ludzi to znacznie więcej niż wzloty i upadki. To przede wszystkim więź. Więź należy pielęgnować i rozwijać. Pozostawiona sama sobie może w dłuższej perspektywie obumrzeć. Kryzys albo widmo kryzysu stanowią niejednokrotnie potężny impuls do rozwoju. Sama decyzja o podjęciu próby ratowania związku stanowi manifest determinacji i szczerości intencji partnerów wobec siebie. Warto przyjrzeć się trapiącym Was problemom, zobaczyć skąd bierze się wzajemna niechęć czy apatia, a na końcu odkryć nowe pokłady czułości.

Terapia par i terapia małżeństw daje możność poszukiwania i odkrywania źródeł swych sił a kryzys wykorzystać jako impuls do własnego dalszego rozwoju. Najlepiej podjąć decyzję na początku trudności lub jeszcze wcześniej by uniknąć, zminimalizować przeżywanie kryzysu.

dobry psycholog Warszawa Muranów

psychologia par warszawa