Telefon

698 468 886

Email

bok@szczepaniak-psychology.eu

Godziny przyjęć

Pon. – Piątek 8.00 do 22.00

Coraz więcej ludzi na świecie zmaga się z depresją, ale nie wszyscy spośród nich szukają pomocy.
Dzieje się tak z kilku powodów, prawdopodobnie część z tych osób odczuwa rodzaj wstydu lub zażenowania przed wizytą u psychoterapeuty lub psychiatry, a pozostali myślą, że depresja z czasem ustąpi samoistnie.
Jednak osoby zmagające się z depresją powinny wiedzieć lub zostać poinformowane, że depresja samoistnie raczej nie ustąpi.
Depresja nie jest czymś, co dana osoba może wybrać i nie jest czymś, czego można uniknąć, jak na przykład uzależnienie od alkoholu lub nikotyny.

Wiele osób decyduje się nie szukać pomocy, ponieważ nie chcą stosować leków antydepresantów, osoby te najczęściej obawiają się skutków ubocznych od przyjmowanych leków.
Niektóre z efektów ubocznych wymienionych dla leków przeciwdepresyjnych wydają się im gorsze niż sama depresja.

Osoby dotknięte depresją powinny wiedzieć, że obok farmakologicznych metod leczenia depresji istnieją naturalne metody leczenia, którym warto się przyjrzeć.
Jeśli i Ty cierpisz na depresyjne myśli, masz wahania nastroju, poczucie beznadziejności lub uczucie ciągłego zmęczenia, to powinieneś próbować poszukać informacji o swojej sytuacji i poszukać profesjonalnej pomocy.
Jeśli objawy depresyjne utrzymują się dłużej niż kilka tygodni, to bezwzględnie powinieneś podjąć stosowne działanie.

Jest wiele książek i informacji o naturalnych sposobach radzenia sobie z depresją i z ich pomocą możesz ćwiczyć pozytywne myślenie i techniki oddychania, które wpływa uspokajająco na twój organizm.
Jednak zawsze należy pamiętać, że najskuteczniejsza pomoc w leczeniu depresji to konsultacje u psychiatry lub psychoterapeuty.
Czasami musisz po prostu porozmawiać, aby upewnić się, że właściwie uczysz się, jak sobie radzić z depresją, a najwłaściwszą osobą do takiej rozmowy jest psychoterapeuta.

W trakcie zmagań z depresją należy przyjrzeć się i poszukać co jest przyczyną twojej depresji. Zrozumienie, w jaki sposób doszło do depresji, może pomóc w radzeniu sobie z nią. Czy przeżyłeś traumatyczne wydarzenie w swoim życiu, które zmieniło Cię na zawsze? Może nie wiesz, nie domyślasz się, skąd się wzięła depresja w twoim życiu i właśnie to terapia w gabinecie psychoterapeuty lub psychiatry może ci w tym pomóc. Im więcej wiesz, tym łatwiej będzie się wyleczyć i pokonywać kolejne etapy swojego życia.

Czasami zwykła rozmowa z innymi osobami zmagającymi się z depresją, z osobami, które mają te same problemy, może być pomocna jak rozmowa z psychoterapeutą.

W trakcie zmagania się z depresją ważne jest, aby zrozumieć, że jeśli kiedykolwiek poczujesz, że chcesz zrobić krzywdę sobie lub innej osobie to natychmiast należy szukać pomocy medycznej i skontaktować się z lekarzem lub psychologiem, a nawet wezwać pogotowie w razie potrzeby.

Jeśli potrzebujesz pomocy doświadczonego psychoterapeuty i mieszkasz w Warszawie to zapraszam do Gabinetu Psychologa w Centrum Warszawy.

 

psychoterapia deprsji

 

 

Rekomendowane teksty